Sztuczna Inteligencja a Uczenie Maszynowe

Czym różni się Uczenie Maszynowe od Sztucznej Inteligencji?

Dzisiaj chcielibyśmy porozmawiać o różnicy między Sztuczną Inteligencją (SI) a Uczeniem Maszynowym (ML: Machine Learning). Często słyszymy te pojęcia obok siebie i może być trudno zrozumieć, czym się one różnią.

Zacznijmy od podstaw. Sztuczna Inteligencja to ogólne pojęcie, które odnosi się do technologii, które pozwalają komputerom na wykonywanie zadań, które wymagają inteligencji ludzkiej. Może to obejmować rzeczy takie jak rozumienie języka, rozwiązywanie problemów, uczenie się i przewidywanie.

Uczenie Maszynowe to natomiast jedno z podejść do Sztucznej Inteligencji, które polega na uczeniu się komputera na podstawie dostarczonych danych i algorytmów. Dzięki temu komputery mogą samodzielnie uczyć się nowych zadań i poprawiać swoje wyniki z czasem, bez konieczności ręcznego programowania każdego kroku.

Można więc powiedzieć, że ML jest jednym z narzędzi w ramach Sztucznej Inteligencji, które pozwala komputerom na uczenie się i poprawianie swoich wyników na podstawie doświadczenia.

Innymi słowy, Sztuczna Inteligencja to pojęcie szersze, które obejmuje różne podejścia do tworzenia inteligentnych systemów, natomiast Uczenie Maszynowe jest jednym z tych podejść.

Mam nadzieję, że teraz lepiej rozumiecie różnicę między Sztuczną Inteligencją a Uczeniem Maszynowym.

Dajcie znać, jeśli macie jakieś pytania lub chcielibyście dowiedzieć się więcej o tych technologiach.

Poprzedni Wpis

Python - nauka programowania dla dzieci

Następny Wpis

Ferie 2023 - Kursy programowania