Python – nauka programowania dla dzieci

Dzisiaj chciałbym Wam opowiedzieć o języku programowania Python, który jest bardzo popularny i łatwy w użyciu. Python to język, który pozwala nam na napisanie komputerowych programów i wykonywanie różnych zadań.

W Pythonie możemy tworzyć prosty kod, który pozwoli na wykonanie prostych obliczeń lub też bardziej złożonych aplikacji, takich jak gry komputerowe czy aplikacje internetowe. Jest to bardzo przydatne narzędzie dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się programować i rozwijać swoje umiejętności.

Python jest bardzo popularny wśród programistów i jest używany w wielu różnych dziedzinach, takich jak nauka, biznes czy rozrywka. Dzięki temu jest to bardzo ciekawe i przydatne narzędzie, które warto poznać.

Jeśli jesteście zainteresowani nauką programowania w Pythonie, zapraszam Was do zapoznania się z różnymi dostępnymi na rynku kursami i warsztatami. Dzięki nim będziecie mogli nauczyć się podstaw języka i zacząć tworzyć swoje własne aplikacje.

Powodzenia i trzymajcie się ciekawych projektów!

Ciekawostki

  • Python został stworzony w 1989 roku przez Guido van Rossum. Nazwa języka pochodzi od brytyjskiego kabaretu Monty Pythona, którego jest fanem twórca języka.
  • Python jest jednym z najczęściej używanych języków programowania na świecie. Zajmuje trzecie miejsce w rankingu najpopularniejszych języków według TIOBE Index, po C i Java.
  • Python jest używany przez wiele dużych firm, takich jak Google, Facebook, Netflix, Dropbox czy NASA.
  • Zachęcam do zapoznania się z oficjalną stroną: python.org
Poprzedni Wpis

Czy nastolatek może nauczyć się programować w Python?

Następny Wpis

Sztuczna Inteligencja a Uczenie Maszynowe