Czy nastolatek może nauczyć się programować w Python?

nauka programowania wrocław

Istnieje wiele języków programowania do wyboru, a każdy z nich będzie miał różnice i sporadyczne wyzwania. Niektóre języki kodowania są łatwiejsze w użyciu – na przykład bardzo małym dzieciom zalecamy rozpoczęcie od środowisk blokowych: np. Scratch.

W miarę postępów w nauce jednym z bardziej popularnych języków programowania jest Python.

 

Częstym pytaniem, z którym się spotykamy jest: czy nastolatek może nauczyć się programowania w Pythonie?

Odpowiedź brzmi: tak, może. Jest dobry dla początkujących. W rzeczywistości nasze trzy poniższe kursy są idealne dla młodzieży:

  1. Kurs programowania w Python I
  2. Kurs programowania w Python II
  3. Kurs Machine Learning (Sztuczna Inteligencja)

Istnieją inne języki programowania, które wymagają bardziej zaawansowanego podejścia, ale Python jest zwięzły i dzieci mogą łatwo odczytać kod, jeśli otrzymają dobre wskazówki.

Jeśli jednak nadal nie masz pewności, czy Python jest właściwym językiem programowania dla Twojego dziecka, wyjaśnijmy więcej.

Czym jest Python?

Python to język komputerowy ogólnego przeznaczenia. Oznacza to, że w przeciwieństwie do JavaScript, HTML i CSS Python może być używany do innych rodzajów programowania i oprogramowania komputerowego oprócz tworzenia stron internetowych. Można użyć Pythona do opracowania następujących elementów:

  • Oprogramowanie
  • Aplikacje komputerowe
  • Tworzenie aplikacji internetowych i mobilnych
  • Wykonywanie obliczeń matematycznych
  • Przetwarzanie dużych danych
  • Pisanie skryptów systemowych, czyli proces mówienia komputerowi, jak ma działać

Powód, dla którego Python jest łatwiejszy do nauczenia się dla dzieci, sprowadza się do składni (języka). Jest łatwy do odczytania. W rzeczywistości naśladuje ludzki język, więc ma większy sens dla początkujących programistów, takich jak nasi kursanci.

 

Dlaczego nastolatek powinien uczyć się programowania w Pythonie?

Jeśli uczysz nastolatka programowania, Python jest dla niego idealnym językiem do nauki. Młodzi programiści poznają podstawy kodowania, aby później pisać własne boty na Discord, kodować wiadomości w obrazach, a nawet samodzielnie stworzyć swoje własne modele w trakcie kursu Machine Learning (Sztuczna Inteligencja).

Jedną z największych zalet Pythona jest to, że jest łatwo dostępny i nie wiąże się z wysokimi kosztami dla rodziców. 

Kolejną zaletą Pythona jest to, że oferuje on Twoim dzieciom wiele możliwości na przyszłość, ponieważ nadal jest postrzegany jako jeden z najlepszych języków programowania na początek.

Co więcej, Python jest uznawany za najszybszy język komputerowy i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Jeśli chcesz, aby twój 13-latek miał przyszłość z programowaniem, Python może być świetną opcją na start.

Poprzedni Wpis

JavaScript - dlaczego właśnie ten język?

Następny Wpis

Python - nauka programowania dla dzieci