5 powodów, dlaczego warto uczyć się programowania gier

5 kluczowych powodów, dla których warto zachęcić swoje dziecko do nauki tworzenia gier.

Inwestycja w przyszłość!

 

Gry na różnych platformach, takich jak smartfony, komputery czy konsole, dostarczają rozrywki i relaksu na co dzień. Tworzenie gier to połączenie pasji, umiejętności i wyobraźni, które otwiera przed Twoim dzieckiem fascynujący świat możliwości. Oto 5 kluczowych powodów, dla których warto wspierać swoje dziecko w nauce tworzenia gier:

 

 

Rozwój zdolności do rozwiązywania problemów

Tworzenie gier to wyjątkowe połączenie umiejętności technicznych, artystycznych i kreatywnych. Podczas procesu twórczego Twoje dziecko będzie musiało rozwiązywać różnorodne problemy, począwszy od optymalizacji mechaniki gry, poprzez tworzenie realistycznych scenariuszy, aż po zarządzanie złożonymi interakcjami. Dzięki temu wyzwaniu będzie rozwijało swoje zdolności do analitycznego myślenia i podejmowania trafnych decyzji.

Rozwój umiejętności artystycznych i projektowych

Tworzenie gier to także szansa na odkrycie talentu do projektowania. Od projektowania postaci, przez kreowanie imponujących scenerii, po dobór odpowiednich dźwięków – Twoje dziecko będzie miało okazję łączyć różne elementy w spójną i porywającą całość. Dzięki temu doświadczeniu zdobędzie nowe umiejętności, które pozwolą mu wyrazić swoją kreatywność w zupełnie nowy sposób.

Zbudowanie niezależności finansowej

Umiejętność tworzenia gier otwiera przed Twoim dzieckiem wiele dróg do zarobku. Może sprzedawać swoje gry na różnych platformach, pracować jako freelancer, czy nawet założyć własne studio. W każdym przypadku będzie miało okazję przekształcić swoją pasję w źródło dochodów, pozwalające mu na realizację swoich marzeń i ambicji.

Rozwijanie pracy zespołowej

Tworzenie gier to złożony proces, który często wymaga współpracy wielu osób o różnych kompetencjach. Będąc częścią takiego zespołu, Twoje dziecko nauczy się efektywnej komunikacji, delegowania zadań, a także szacunku dla pracy innych. Te umiejętności są niezwykle cenne nie tylko w branży gier, ale także w każdym innym zawodzie i życiu osobistym.

Naucz się jak się uczyć

Tworzenie gier wymaga nieustannego poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności. Tylko ciągłe uczenie się pozwala na śledzenie najnowszych trendów i technologii, które decydują o sukcesie na rynku gier. Wspierając swoje dziecko w samodzielnej nauce, pomagasz mu wykształcić zdolność do zdobywania wiedzy w sposób skuteczny i przyjemny, co będzie nieocenione w dalszej edukacji i przyszłej karierze.

Podsumowując, nauka tworzenia gier to doskonała inwestycja w przyszłość Twojego dziecka. Umożliwia rozwój szerokiego spektrum umiejętności, takich jak rozwiązywanie problemów, projektowanie, praca zespołowa czy samodzielna nauka. Poprzez odkrywanie pasji do tworzenia gier, Twoje dziecko zdobędzie nie tylko wartościowe kompetencje, ale także pewność siebie i poczucie sprawczości, które pozwolą mu stawić czoła wyzwaniom przyszłości z optymizmem i zaangażowaniem. Nie czekaj dłużej – wspieraj swoje dziecko w tej fascynującej przygodzie i daj mu szansę na odkrycie pełni swojego potencjału!.

Tower Defence wykonana w Construct3.

Oferta wakacyjnych kursów programowania

Tworzenie gier
W te wakacje mamy do zaoferowania dwa kursy w trzech terminach z tematyki tworzenia gier.
 1. Kurs programowania gier w Construct3
 2. W trakcie kursu programowania online/ stacjonarnego we Wrocławiu uczestnicy poznają wszystkie podstawowe pojęcia programistyczne: zmienne, zmienne lokalne/globalne, pętle, funkcje. W trakcie trwania kursu stworzą takie gry jak: wyścigi, Pac-Man. Poznają zasady projektowania gier, ich mechaniki i sposobów testowania.

  Kurs przeznaczony jest dla uczniów V klas Szkół Podstawowych. Dzieci nie muszą mieć wcześniejszego doświadczenia  w programowaniu.

  Czytaj więcej na temat kursu programowania dla dzieci w trakcie wakacji.

 3. Kurs programowania gier w UNITY
 4. W trakcie kursu programowania online/ stacjonarnego we Wrocławiu uczestnicy poznają wszystkie podstawowe pojęcia programistyczne: zmienne, zmienne lokalne/globalne, pętle, funkcje. W trakcie trwania kursu stworzą swoje pierwsze gry 2D. Poznają zasady projektowania gier, ich mechaniki i sposobów testowania. Szczegółowo poznają środowisko Unity, możliwości tego silnika.

  Kurs przeznaczony jest dla uczniów VII klas Szkół Podstawowych i starszych. Uczestnicy powinni mieć podstawową wiedzę z zakresu programowania.

  Czytaj więcej na temat kursu programowania dla dzieci w trakcie wakacji.

Jeżeli tworzenie gier to za mało zapraszamy do zapoznania się z ofertą całorocznych kursów programowania dla dzieci we Wrocławiu.

Poprzedni Wpis

Ferie 2023 - Kursy programowania

Następny Wpis

Ada Lovelace: Czarodziejka Liczb i pionierka programowania