Podstawowe informacje

O nas słów kilka.

Kim jesteśmy?
Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą programistów z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć dla dzieci. Staramy się zarazić mlodzież pasją do kodu i w prosty sposób przedstawić skomplikowane zagadnienia.

Podstawowe informacje
Podstawowe informacje

Uczymy dzieci w wieku 9 - 18 lat. W toku nauki poznają nie tylko języki programowania, taki jak JavaScript, Python, C#, C, Java ale też zaawansowane środowiska - node.JS, Flask, oraz system kontroli wersji GIT.

Filozofia nauczania

Wieloletni program nauczania

Nasz program nauczania jest przygotowany na płynną naukę poprzez lata. W tym czasie przedstawiamy wiele języków programowania. Zajęcia są dostosowane do wieku i umiejętności uczniów.

Nauka poprzez praktykę

Mało teorii dużo praktyki! Dzieci i młodzież uczą się programowania poprzez praktyczne projekty. Dopiero w późniejszych latach przedstawiana jest im teoria programowania.

Dostosowanie grupy

Wiemy, że dzieci uczą się w różnym tempie. Uczniowie, nawet w trakcie roku, mają możliwość zmiany grupy na wyższą, jeżeli dużo pracują w domu. Oferujemy także godziny konsultacyjne. Prowadzimy dodatkowe kursy w trakcie roku szkolnego oraz wakacji: Machine Learning, Algorytmy i Struktury Danych, Python, C++.

Poziomy trudności

Prowadzimy zajęcia na kilku poziomach zaawansowania, w różnych grupach wiekowych. Uczeń, po rozmowie kwalifikacyjnej, trafia na odpowiedni poziom zajęć.

O nas

Młodzi Programiści.eu to zajęcia dodatkowe we Wrocławiu dla dzieci i młodzieży, które dają im narzędzia pozwalające się określić w świecie nowoczesnych technologii. Kursy prowadzone są dla 4 grup wiekowych 9-10, 11-12, 13-14 oraz 14-16 lat. Oferujemy zajęcia dodatkowe z programowania , podczas których dzieci tworzą aplikacje na urządzenia mobilne, gry i animacje komputerowe.

Dla dzieci to świetna zabawa, w przyszłości te umiejętności mogą pomóc w osiągnięciu wielu sukcesów. Zarażone w młodym wieku pasją do programowania może kiedyś będą tworzyć narzędzia i gadżety, których codziennie używamy. Programowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci, jest to działanie przyczyniające się zaspokojeniu rosnących potrzeb świata na umiejętności techniczne.

Dzieci od 7 roku życia zaczynają myśleć abstrakcyjnie, dlatego właśnie jest to najlepszy wiek na rozwijanie wielu umiejętności. Rodzice – pierwsi nauczyciele wysyłają swoje dzieci na przeróżne kursy: językowe, muzyczne czy artystyczne. Jednak szybki rozwój świata determinuje do innych form zajęć pozaszkolnych. Odpowiedzią na zapotrzebowanie zmieniającego się świata są kierowane do dzieci kursy programowania Młodzi Programiści.eu.

Prawdopodobnie największą z barier w nauce tworzenia programów przez dzieci nie są one same, ale uprzedzenia dorosłych oraz brak ludzi gotowych podjęcia się kształcenia podstawowych umiejętności programowania. To wstyd, ponieważ biegłość w sztuce programowania to również umiejętność tworzenia. Gdyśmy byli w stanie dać naszym dzieciom te umiejętności już w początkowych etapach życia, dałoby to im możliwość nie tylko aktywnego uczestniczenia w naszym cyfrowym świecie, ale też rozmyślnego korzystania z jego dobrodziejstw.

Szymon Gabrek
Szymon Gabrek
 • Szymon Gabrek jest inżynierem, programistą. Jego pasją od lat jest informatyka i programowanie oraz przekazywanie wiedzy innym. Poza zajęciami prowadzi firmę programistyczną, zajmującą się tworzeniem oprogramowania, aplikacji mobilnych oraz profesjonalnych rozwiązań webowych.

Olga Grzeja
Olga Grzeja
 • Ukończyła Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zdobywając tytuł mgr inż. nauk technologiczno-przyrodniczych. Zawodowo zajmuje się rozwiązaniami webowymi oraz grafiką komputerową.
  Zajmuje się wszelkimi sprawami organizacyjnymi 🙂

Karolina Szlęk
Karolina Szlęk
 • Studiuje informatykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Na co dzień programuje w Pythonie. Lubi pracować z dziećmi i świetnie tłumaczy zagadnienia z zakresu programowania. W wolnym czasie kocha podróżować.

Karol Draganik
Karol Draganik
 • Karol Draganik jest studentem informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się głównie algorytmiką. Prowadzi kursy przygotowujące do Olimpiady Informatycznej Juniorów z pierwszymi sukcesami. Na co dzień pisze w JavaScript.

Łukasz Kleczaj
Łukasz Kleczaj
 • Studiuje informatykę, specjalizuje się w rozwiązaniach webowych, szczególnie z wykorzystaniem React.js i TypeScript.

Dawid Ziobrowski
Dawid Ziobrowski
 • Student Politechniki Wrocławskiej, były uczeń kursów programowania {młodziProgramiści.eu}. Programuje w takich językach jak: JavaScript, Python, Java. W wolnym czasie lubię grać w gry komputerowe, a zimą uwielbiam jeździć na nartach.

Jakub Owsianka
Jakub Owsianka
 • Studiuje informatykę na specjalizacji “Programowanie urządzeń mobilnych”. Na co dzień programuje w PHP. Głównie zajmuję się pisaniem stron internetowych. W wolnym czasie pasjonat nowych technologii i marketingu. Ceniący sobie rozwój osobisty.

Michał Mękarski
Michał Mękarski
 • Student Uniwersytetu Wrocławskiego, były uczeń kursów programowania {młodziProgramiści.eu}. Programuje w takich językach jak: JavaScript, Python, C++, C#. Interesuje się także algorytmiką. Interesuje się żeglarstwem, kolarstwem enduro i motoryzacją.

Co nas wyróżnia?

Osoby uczestniczące w Kursie Programowania dla Dzieci i Młodzieży mają 24h dostęp do nauczycieli!
 • W ramach kursu nauczyciele są dostępni w ramach godzin konsultacyjnych.
 • Dostępne są konsultacje poprzez Discord, umawiane indywidualnie.
 • W czasie trwania kursu dzieci uczą się nie tylko różnych języków programowania, ale także narzędzi programistycznych.
 • Zajęcia stacjonarne prowadzone są w małych grupach we Wrocławiu.
 • Postęp dziecka oraz wszelkie prace domowe są monitorowane na bieżąco.
 • Rodzice posiadają dostęp do statystyk postępu.
 • Jest to kurs wieloletni, przygotowany programowo tak, aby młodzież posiadła wiedzę na poziomie Junior Developera.
 • Uczymy dzieci w wieku 9 -18 lat.
Kurs całoroczny
Kurs programowania odbywa się raz w tygodniu po 2 godz. lekcyjne. Grupy dostosowane pod względem wieku i umiejętności (max. 10 osób).
Sprzęt
Każdy uczestnik ma do dyspozycji na czas Kursu Programowania: komputer. Robot dostępny jest na 2 -3 osoby.
Miejsce
Robotnicza 70B, Wrocław.

Mapa
Cena
Pierwsze zajęcia są bezpłatne. W cenę są wliczone godziny konsultacyjne. Koszt zajęć 33-40 zł godz. lekcyjna w zależności od poziomu zajęć.
Kadra
Doświadczona kadra: Szymon Gabrek, Piotr Kołodyński, Olga Grzeja, Przemek Łukasiński, Piotr Michalski, Dawid Dieu, Łukasz Kleczaj, Paulina Landkocz, Karol Draganik, Michał Symoszyn
Więcej
Zapisy
Zapisy na Kurs Programowania znajdują się w zakładce Zapisy.