Programowanie dla Dzieci i Młodzieży

O nas słów kilka.

Kim jesteśmy?
Kim jesteśmy?

Młodzi Programiści.eu to kursy programowania dla dzieci i młodzieży, które dają dzieciom narzędzia pozwalające się określić w świecie nowoczesnych technologii.

Podstawowe informacje
Podstawowe informacje

Opis najważniejszych informacji o Kursach Programowania dla Dzieci i Młodzieży {młodziProgramiści.eu}, takich jak miejsce, kadra.

Programowanie 8 – 11 lat
Programowanie 8 – 11 lat

Nasze zajęcia z programowania dla dzieci w wieku 8-11 lat, uczą tworzyć technologie, poprzez tworzenie gier i animacji komputerowych.

Programowanie 11–13 lat
Programowanie 11–13 lat

Nasze zajęcia z programowania dla dzieci w wieku 11 – 13 lat, uczą tworzyć technologie, poprzez tworzenie gier i animacji komputerowych.

Programowanie 13 – 16 lat
Programowanie 13 – 16 lat

Kurs przedstawia podstawy programowania poprzez tworzenie gier, animacji oraz prostych programów. Dla młodzieży w wieku 13-16 lat.

Kurs całoroczny
Kurs programowania odbywa się raz w tygodniu po 2 godz. lekcyjne. Grupy dostosowane pod względem wieku i umiejętności (max. 10 osób)
Sprzęt
Każdy uczestnik ma do dyspozycji na czas Kursu Programowania: komputer. Robot dostępny jest na 2 -3 osoby.
Miejsce
Zajęcia w tygodniu: ul. Fabryczna 16H, 53-609 Wrocław Zajęcia w sobotę: ul. Fabryczna 13, 53-609 Wrocław
Mapa
Cena
224zł/mies. W cenę są wliczone godziny konsultacyjne.
Kadra
Doświadczona kadra: Szymon Gabrek, Piotr Kołodyński, Michał Kwaśniewicz, Olga Grzeja, Przemek Łukasiński, Tomasz Owczarek.
Więcej
Zapisy
Zapisy na Kurs Programowania znajdują się w zakładce Zapisy. Kalendarz Spotkań na start znajduje się w zakładce Zapisy – Spotkania

O nas

Młodzi Programiści.eu to kursy programowania dla dzieci i młodzieży, które dają dzieciom narzędzia pozwalające się określić w świecie nowoczesnych technologii. Kursy prowadzone są dla 3 grup wiekowych 8-11, 11-13 oraz 13-16 lat. Oferujemy zajęcia z programowania oraz robotyki, podczas których dzieci tworzą aplikacje na urządzenia mobilne, gry i animacje komputerowe.

Dla dzieci to świetna zabawa, w przyszłości te umiejętności mogą pomóc w osiągnięciu wielu sukcesów. Zarażone w młodym wieku pasją do programowania może kiedyś będą tworzyć narzędzia i gadżety, których codziennie używamy. Programowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci, jest to działanie przyczyniające się zaspokojeniu rosnących potrzeb świata na umiejętności techniczne.

Dzieci od 7 roku życia zaczynają myśleć abstrakcyjnie, dlatego właśnie jest to najlepszy wiek na rozwijanie wielu umiejętności. Rodzice – pierwsi nauczyciele wysyłają swoje dzieci na przeróżne kursy: językowe, muzyczne czy artystyczne. Jednak szybki rozwój świata determinuje do innych form zajęć pozaszkolnych. Odpowiedzią na zapotrzebowanie zmieniającego się świata są kierowane do dzieci kursy programowania Młodzi Programiści.eu.

Prawdopodobnie największą z barier w nauce tworzenia programów przez dzieci nie są one same, ale uprzedzenia dorosłych oraz brak ludzi gotowych podjęcia się kształcenia podstawowych umiejętności programowania. To wstyd, ponieważ biegłość w sztuce programowania to również umiejętność tworzenia. Gdyśmy byli w stanie dać naszym dzieciom te umiejętności już w początkowych etapach życia, dałoby to im możliwość nie tylko aktywnego uczestniczenia w naszym cyfrowym świecie, ale też rozmyślnego korzystania z jego dobrodziejstw.

Co nas wyróżnia?

Osoby uczestniczące w Kursie Programowania dla Dzieci i Młodzieży mają 24h dostęp do nauczycieli!
  • W ramach kursu nauczyciele są dostępni w ramach godzin konsultacyjnych.
  • Dostępne są konsultacje poprzez Skypa, umawiane indywidualnie.
  • Postęp dziecka oraz wszelkie prace domowe są monitorowane na bieżąco.
  • Rodzice posiadają dostęp do statystyk postępu.

Nasze zajęcia z programowania dla dzieci w wieku 8-11 lat, uczą tworzyć technologie, poprzez tworzenie gier i animacji komputerowych.

Dzieci na zajęciach tworzą animacje i gry komputerowe zarówno dwuwymiarowe jak i trójwymiarowe. Wykorzystujemy technologie łatwe w obsłudze dla dzieci. Za pomocą środowiska MIT Scratch pokazujemy jak w prosty sposób można stworzyć animacje i gry komputerowe 2D. Natomiast przy użyciu platformy KODU prezentujemy podstawowe zasady projektowania i tworzenia gier 3D.

Uczniowie odkrywają kluczowe zasady tworzenia gier, takie jak planowanie rozwoju gry, ruch postaci, wykrywanie kolizji, projektowanie poziomów, wyświetlanie dialogów. Na zajęciach podopieczni współpracują ze sobą i dzielą się pomysłami dzięki czemu nauka staje się dla nich zabawą i grą edukacyjną, dzięki której mogą poprzez zabawę nauczyć się ciekawych rzeczy.

Nasze zajęcia z programowania dla dzieci w wieku 11 – 13 lat, uczą tworzyć technologie, poprzez tworzenie gier i animacji komputerowych.

Dzieci na zajęciach tworzą animacje i gry komputerowe zarówno dwuwymiarowe jak i trójwymiarowe. Wykorzystujemy technologie łatwe w obsłudze dla dzieci. Za pomocą środowiska MIT Scratch pokazujemy jak w prosty sposób można stworzyć animacje i gry komputerowe 2D. Natomiast przy użyciu platformy KODU prezentujemy podstawowe zasady projektowania i tworzenia gier 3D.

Uczniowie odkrywają kluczowe zasady tworzenia gier, takie jak planowanie rozwoju gry, ruch postaci, wykrywanie kolizji, projektowanie poziomów, wyświetlanie dialogów.

Wprowadzamy także języki HTML, MIT AppInventor, JavaScript. Za ich pomocą uczniowie tworzą swoje pierwsze strony internetowe lub aplikacje na telefon. Jednocześnie uczą się podstaw logiki, czym jest pętla, funkcja czy składnia. Pozwala im to jeszcze lepiej zrozumieć świat nowoczesnych technologii.

Kurs przedstawia podstawy programowania poprzez tworzenie gier, animacji oraz prostych programów. Przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 13-16 lat.

Aby nauka programowania była interesująca i zabawna, Twoje dziecko nauczy się pisania aplikacji na smartphone’a. Zdobędzie umiejętności tworzenia gier zarówno 2D jak i 3D. Przy okazji będzie miało szansę nauczyć się podstawowych zasad projektowania programu i rozwiązywanie problemów przy użyciu komputera. Wykorzysta poznane pomysły i techniki do rozwiązywania problemów w prawie każdej dziedzinie nauki i rozrywki. Przede wszystkim, doświadczy radości z tworzenia rzeczy, które działają i wyglądają świetnie!

Program Kursu Programowania i Wstępu do Informatyki składa się z modułów prezentujących różne środowiska, narzędzia i techniki wykorzystywane przez informatyków do tworzenia programów.

Uczestnicy nie muszą wiedzieć czegokolwiek na temat programowania, żeby przystąpić do kursu, jednak niezbędna będzie wiedza z zakresu obsługi komputera.
Czy Twoje dziecko jest w stanie korzystać z e-maila, surfować po internecie, słuchać muzyki, grać w gry lub tworzysz proste dokumenty tekstowe? Jeżeli potrafi robić podstawowe rzeczy na swoim komputerze jak uruchamianie programu, otwierania i zapisywanie plików, nie powinienno mieć najmniejszych problemów na naszym kursie.

UNITY – Ferie zimowe 2018

Zapisz się na tygodniowy kurs programowania w środowisku UNITY! Naucz się podstaw programowania w języku C#. Jeśli jesteś początkującym programistą, nauczymy Cię wszystkich zasad kodowania i projektowania gier, których będziesz potrzebować.

Unity 3D to fantastyczna platforma, która umożliwia tworzenie gier o jakości produkcyjnej. Co więcej, te gry można tworzyć dla systemów Windows, MacOS, iOS (nawet iOS 9), Android i Web z jednego źródła!

Czego się nauczysz po kursie?
Nauczysz się podstaw języka C# oraz Test Driven Development. Pod koniec kursu będziesz mieć pewność co do podstaw kodowania i tworzenia gier, a także zapragniesz dowiedzieć się więcej!

Kurs skierowany jest dla osób w wieku powyżej 16 lat, które rozpoczynają przygodę z programowaniem.

    Kurs:

  • Termin: 15 – 19.01.2018r.;
  • Godzina: 10:00 – 13:00;
  • Adres: Fabryczna 16H, Wrocław;
  • Cena: 550 zł.